wtorek, 24 maja 2016

Długowieczne płoty z drewna

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Niewłaściwie konserwowane płoty drewniane w mgnieniu oka się psują oraz mogą bezpowrotnie zgubić swój dotychczasowy czar oraz cechy. Decydując się na zastosowanie drewna na ogrodzenie powinno się poznać sposoby konserwacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wówczas będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna powinno się rozpocząć od należytego oraz dokładnego przygotowania towaru na płot, dlatego że od tego uzależniony jest rezultat końcowy naszych prac. Przed użyciem produktów do protekcji i dekoracji płotów z drewna kluczowe jest sprawdzenie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, który zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robalami. Jak zabezpieczymy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, należy nanieść następne preparaty, jakie zabezpieczą je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli potrzebujemy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego płotu, winniśmy zastosować bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu ustalonego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy płot od wewnątrz, jednakże nie wytworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Zabezpieczone w ów sposób płot pozostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej protekcji płotu, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w wypadku impregnatu kamufluje ogrodzenie przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drewna były trwałe należy poświęcić im dużo uwagi oraz opieki.

Zupełnie inaczej jest w przypadku ogrodzeń plastikowych. Ów typ płotów jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne przez co nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają także biokorozji wskutek tego służą swoim właścicielom przez długie lata.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz